Jak se z malého obchůdku s nápoji stala příjemná rodinná restaurace? Vážení zákazníci, přátelé a kamarádi, Je to již víc než 20 let co jsme na přání zákazníků, přátel a obyvatel Mníšku začali budovat z bývalého občerstvení se zahrádkou a obchodu s nápoji restauraci U Benáků.  

Vděčnost, láska a pokora …

Nebylo to jednoduché z neudržovaného starého domečku vybudovat tuto restauraci. Vděčnost, láska a pokora k tetě ,která mne vychovala jsme vybudovali podnik ze kterého by měla určitě radost.

Ano, zažili jsme zde s našimi zákazníky spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků. Některé z těchto okamžiků máme zachycené v kronice, která připomíná dny, týdny a roky strávené společně s hosty, personálem a kamarády v radostných a šťastných chvílích.

Původně jsme prostory pronajímali

Možná si vzpomenete, že na tomto místě byli nájemci s jiným podnikáním. Příliš jim to nešlo, a tak jsme se v dobrém rozloučili. Přišla otázka co s prostorem?

První byly nápoje

Prvním realizovaným nápadem byl obchod NÁPOJE. Trochu jsme upravili interier, navezli první zásoby. Tehdy se o vás začal starat náš syn Jiří, který se postupně učil obchodu.

Nápad se osvědčil. Ocenili jste ho velkým zájmem a otázkami, proč neuděláme restauraci. Nemám ráda dluhy, proto chvíli trvalo, než jsme realizovali další nápady, které jste inspirovali.

Od malého baru k zahradní Restauraci u Benáků

Když nám to peníze dovolili udělali jsme malý bar. Byly to jen 3 stolky a barový pult. I to jste přivítali se zájmem. A tak jsme v létě vytvořili na dvoře zahradní restauraci, která nás i vás nadchla.

V této rubrice budu společně s vámi vzpomínat nad kronikami Restaurace U Benáků. Můžete se těšit na další řádky.

Nyní si můžete stáhnout polední menu na celý týden, abyste věděli na čem si můžete u nás pochutnat v nejbližších dnech.


Věra Benáková
Věra Benáková

Restauraci jsme začali budovat v roce 1996 ze starého baráčku po tetě. Věnovali jsme spoustu úsilí a času než se nám povedlo vybudovat útulnou restauraci rodinného tipu. Chceme, aby se tu každý cítil doma.

Leave a Reply

Your email address will not be published.